Home Wiadomości
The News
Pro memoria - warte przeczytania PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Sunday, 30 September 2012 16:04

W poszukiwaniach internetowych natrafiłem ostatnio na stronę informacyjną periodyku pasjonatów historii "Promemoria".

Niektóe artykuły są dostępnę dla przeglądarki, a pobieżna lektura wskazuje, że wydawnictwo cechuje znakomita jakość opracowań i różnorodność tematyczna.

Myślę, że warto zerknąć i trochę poczytać.

http://www.promemoria2010.republika.pl/

Last Updated on Sunday, 30 September 2012 16:10
 
Święto 15 sierpnia - WNMP -Matki Boskiej Zielnej PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 15 August 2012 09:17

15 sierpnia - Wszystkiego co najlepsze.

A przy okazji śpieszę z informacją, że w czerwcu udało się spotkanie na Pomorzu, nieopodal zaślubin z morzem generała Hallera, dwóch wnuków Osadników Wojskowych z Sienkiewicz, tj Adama i mojej skromnej osoby. Trochę sobie pobiesiadowaliśmy ;). Pozdrawiam.

A w lipcu otrzymaliśmy od kolejnego potomka rodzin z Sienkiewicz nowe zdjęcia częściowo już publikowane na naszym FORUM. Dziękujemy, a przy okazji odżyła nadzieja, że natrafimy jeszcze kiedyś na nieznane pamiątki fotograficzne.

Last Updated on Wednesday, 15 August 2012 11:21
 
Pamięci najbliższych i rodaków wywiezionych na Syberię PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 12 March 2012 20:26

Bodajże najpiękniejszy pomnik poświęcony pamięci Naszych Bliskich i wszystkich Polaków wywiezionych na Syberię znajduje się na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

 
Wyjazd na Wołyń PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 07 March 2012 17:33

 

Firma od kilku lat organizuje wyjazdy na Wołyń. Również i w tym roku zaprosza Państwa na wyjazd do ziemi naszych przodków. Każdy wyjazd i trasa jest inna, ustalana uczestnikami wyjazdu. Nie jest to wycieczka na Ukrainę, ale raczej pielgrzymowanie po ziemi naszych ojców. Zaproszenie kierowane jest do osób, które urodziły się na Wołyniu i ich bliskich, którzy by chcieli odwiedzić miejsca związane z życiem ich przodów. Jak również do tych, którzy chcieliby poznać Wołyń, odwiedzić miejsc, do których wycieczki niedocieraną.

 

 

 

Last Updated on Wednesday, 07 March 2012 17:38
Read more...
 
Wycieczki na kresy PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 05 March 2012 09:48

Niniejszym przekazuję infromację z internetu:

"Od kilku lat organizujemy wyjazdy na Wołyń. Również i w tym roku Pragę zaprosić Państwa na wyjazd do ziemi naszych przodków. Każdy wyjazd i trasa jest inna, ustalana uczestnikami wyjazdu. Nie jest to wycieczka na Ukrainę, ale raczej pielgrzymowanie po ziemi naszych ojców. Zaproszenie kieruję do osób, które urodziły się na Wołyniu i ich bliskich, którzy by chcieli odwiedzić miejsca związane z życiem ich przodów. Jak również do tych, którzy chcieliby poznać Wołyń, odwiedzić miejsc, do których wycieczki niedocierają."

Więcej informacji można uzyskać pisząc na maila: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub telefonicznie 511 240 001

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 8 of 12
Banner
Copyright © 2020 Osada Wojskowa Sienkiewicze. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.