Home Wiadomości
The News
Osadnicy wojskowi z sąsiedztwa PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 15 January 2014 13:30

Poniewaz niedawno miałem przyjemność zapoznania się via internet z Ludwik Hajduka, który urodził się w rodzinie osadnika wojskowego.

Na początek Orle Gniazdo

Last Updated on Tuesday, 21 January 2014 22:19
Read more...
 
Poszukiwania genealogiczne PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Tuesday, 14 January 2014 23:00

Ostatnio natrafiłem na ciekawą stronę, która pomaga w poszukiwaniach genealogicznych.

Ciekawostką jest, że właśnie w dziale bibliotecznym tej strony natrafiłem na olbrzymi spis osadników wojskowych z oznaczeniem stopnia, miejsca oraz numeru przydzielonej działki.

 
Bezmyślność polskich polityków w ukraińskiej sprawie? PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 09 December 2013 07:45

Minister niemiecki spotkał się z Jaceniukiem i Kloczką, ale nie z Tiahnibokiem. Także jego fotografie z udziału w Majdanie zostały ocenzurowane - Tiahniboka tam razem z niemieckim politykiem nie widziałem. Tylko polscy politycy nie mają nic przeciwko brataniu się z neonazistą, narodowym socjalistą ukraińskim, antysemitą, oskarżającym Polaków o rzeź Ukraińców na Wołyniu, apologetą uczestników Holokaustu z OUN-UPA - Tiahnibokiem, watażką spod czerwono-czarnego sztandaru ludobójców z OUN-UPA/

Polecamy artykuły:

Jarosław Kaczyński stanął obok UPA

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jaroslaw-Kaczynski-stanal-obok-UPA-a-Bronislawa-Komorowskiego-lekcewazy,wid,16239194,wiadomosc.html?ticaid=111cdf

 Podziękowanie od Tiahnyboka jest pocałunkiem śmierci  

 http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=8787

 http://swiat.newsweek.onet.pl/kijow-protesty-na-ukrainie-pozdrowienie-nacjonalistow-upa-newsweek,artykuly,276287,1.html

 ) Proszę o szerokie rozpowszechnienie tego linku

. http://historia.wp.pl/title,Niechlubna-rola-duchownych-w-Rzezi-Wolynskiej-Dlaczego-doszlo-do-ludobojstwa,wid,16167279,wiadomosc.html?ticaid=111cf0 


2) Partyjny funkcjonariusz Wojciechowski wystąpił przeciwko księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2013/12/09/kaczynski-na-majdanie-i-pamiec-wolynia/

 3) Proponuję Państwu odbycie "podróż w czasie". Takie podróże odbywać można oglądając filmy fabularne, ale jak dotąd żaden taki polski film nie powstał. Zachowały się fotografie brodatych kapłanów wschodnich obrządków z nazistowskimi flagami w tle.  Ale nie ma zapisu dźwiękowego ani filmowego "kazań" podburzających do rzezi Polaków i Żydów.

Kiedy kapłani greckokatoliccy a także niektórzy prawosławni wygłaszali do swoich parafian "kazania" nawołujące do mordów, niektóre fragmenty takiej "ewangelii" mogły wyglądać tak, jak to wygłoszone na Ukrainie w 2013 roku:

Przetłumaczyłem i zapisałem tylko niektóre fragmenty, które głosił ten ojczulek: http://www.youtube.com/watch?v=6lAHvrYO0pQ

Banderowcy wiele razy zupełnie bezpodstawnie zarzucają księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi Zaleskiemu nienawiść. A jednocześnie bezkrytycznie słuchają kazań, które brzmią, jakby ktoś je zarejestrował w lipcu 1943 roku na Wołyniu lub w latach 1944-1945 w Małopolsce Wschodniej. Teraz nawołuje do "rewolucji", zniszczenia wszystkiego, co jest, i budowania na zaoranych gruzach nowego nacjonalistycznego ładu, Słowem - ukraiński ksiądz-nacjonalista bolszewik.

"Dzisiaj wzywamy "Rewolucja, rewolucja" - mówi chrześcijański, ale na wzór ukraińskiego integralnego nacjonalizmu "kapłan" ukraiński. I od razu przechodzi do sedna - 
Czy ludzie gotowi do każdych poświęceń dla ojczyzny, w tym swego życia, tolerowaliby dzisiaj takich Tabaczników i Janukowyczów?  Czy nie postąpiliby z nimi jak Danyłyszyn ? [Tu jest mowa o jednym z skrytobójców-zamachowców-morderców Tadeusza Hołówki, polskiego orędownika zbliżenia polsko-ukraińskiego. Dzisiaj na takich mówi się - terroryści.] Tylko przez akt terrorystyczny (atentat) można prowadzić z nimi walkę. 
Z wrogiem nie może być innej rozmowy niż siła. 
Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak rozmowa kul i wystrzał z armat.
Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak rozmawia z nimi nasz karabin. 
Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak szumi nas las,  szumi nasz las postronkami, na których powiesimy komunistów,  szumi nas las, apelując do każdego naszego serca, powstań! apelując do każdego naszego serca wzywając - weź broń do ręki! i opanuj strach, opanuj strach, nie pora się bać. 
(.....)
Zbudujmy nowe ukraińskie państwo. 
(...) 
Tylko w ten sposób możemy poczuć się gospodarzami naszej ziemi. Chcemy czuć, że na tej ziemi coś od nas zależy.
Chcemy wiedzieć, że nasz dzieci będą chodzić do ukraińskiej szkoły.
Chcemy przekonać się, że jutro żaden Chińczyk, ani Negr, ani Żyd, ani Moskal nie przyjdzie nam odbierać...
Ale tak będzie, o ile będziemy mieli świadomość, na ile to wszystko zależy od nas. 
O ile nasza ręka nie drgnie przed wrogiem.
O ile nasze oko dostatecznie mocno będzie trzymało na celowniku obecną władzę. 
O ile napędzimy im strachu, tak aby ziemia płonęła im pod stopami, jak płonie dzisiaj.
Umocnijmy nasze serca przy karabinach, niech stwardnieje nasza dłoń zaciśnięta na kolbie [karabinu], aby nasze umysły postawiły sobie za cel korzyść Ukrainy.
Sława Ukrainie!
Herojam sława !"
Last Updated on Monday, 09 December 2013 11:07
 
Dnia 3-go grudnia 2013 w Blackpool zmarł Henryk Piksa PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Saturday, 07 December 2013 16:46

Zmarł mój kochany stryj  Henryk. Był jednym z ostatnich, którzy mogli, na podstawie własnych wspomnień, opowiedzieć o mieszkańcach i życiu w Osadzie Wojskowej Sienkiewicze.

Z Syberii dotarł do Iranu gdzie był ciężko chory. Tam jak wyzdrowiał zgłosił się na ochotnika do 2 Korpusu WP. Początkowo w służbie ochrony naftociągów, a następnie i przez całą Kampanie Włoską (w 4 baterii 2 dywizjony 7 pułku altylerii lekkiej) zwanym następnie jako 7 pułk altylerii konnej jako celowniczy Sextona.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

Last Updated on Wednesday, 01 January 2014 19:41
 
List otwarty Kresowego Ruchu ... PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 01 July 2013 19:47

Kresowy Ruch Patriotyczny (Porozumienie Organizacji Kresowych i Kombatanckich)
Al. Ujazdowskie 6A, 00-461 Warszawa
Warszawa, 1 lipca 2013 r.
                                                                               Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Metropolita Przemyski
LIST OTWARTY
Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie! 
Z ufnością i ogromną nadzieją przystąpiłem do lektury Deklaracji Kościołów  z Polski i Ukrainy z dn. 28.06.2013 ws. zbrodni wołyńskiej. Po wnikliwym jednak przestudiowaniu tego dokumentu przyjąłem jego treść z rozczarowaniem, najgłębszym bólem i najwyższym oburzeniem. Nie znający bowiem tematu z autopsji czytelnik, może po analizie tekstu Deklaracji dojść do wniosku, że Polacy ponoszą taką samą winę za mordy, jak zbrodniarze spod znaku OUN-UPA, lub wręcz, że to Polacy byli sprawcami bestialskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej  w okresie 1939 ? 1947, a nie jego ofiarami. 
Jako b. komendant placówki AK w Rybczy i b. komendant Polskiej Samoobrony Kresowej we wsi Rybcza na Wołyniu mam obowiązek zaprotestować  w imieniu ponad 200 tysięcy ofiar banderowskiego ludobójstwa, w tym 150 tys. Polaków: dzieci wypruwanych z łona matek, tych przed ołtarzem rozgniatanych banderowskim butem, zarąbanych siekierami, po przyjęciu I Komunii Świętej, ich rodzeństwa i matek, dzieci nadziewanych na sztachety, przybijanych gwoździami  do ścian budynków i podłóg, drewnianymi kołkami do ziemi, i tych wielu małych męczenników, których nie sposób wyliczyć. 
Protestuję w imieniu 70-letniego mieszkańca Rybczy ? Piotra Piotrowskiego, któremu upowcy zadali 37 kłutych ran na ciele, zerwali paznokcie z rąk i nóg, wydłubali oczy, obcięli język, uszy i nos.
Protestuję w imieniu moich towarzyszy broni z Rybczy ? Marcina Mysłowskiego, Franciszka Mytkowskiego i mego stryjecznego brata Piotra Niewińskiego, których bandyci z UPA ukrzyżowali na topoli przy młynie we wsi Wilia 
Jako katolik z dziada pradziada protestuję w imieniu ponad 200 duchownych rzymskokatolickich szczególnie bestialsko pomordowanych przez degeneratów  z UPA. Księża ci do dziś nie doczekali się upamiętnienia swojej męczeńskiej śmierci ani nawet Mszy św. za spokój swych dusz (ponieważ księża unikali podania sprawców zbrodni). W wielu wypadkach oddziały UPA mordujące księży rzymskokatolickich były dowodzone przez duchownych greckokatolickich. 
W Deklaracji czytamy m.in. ?Jesteśmy świadomi, że tylko prawda może nas wyzwolić (por. J 89, 32); prawda, która niczego nie upiększa i nie pomija, która niczego nie przemilcza ??. Niestety, Deklaracja podpisana przez Waszą Ekscelencję w całej rozciągłości zaprzecza tym słowom. 
Pytam więc w czyim imieniu Ksiądz Arcybiskup skierował prośbę  o przebaczenie do Ukraińców? W imieniu tych 150 tys. Polaków pomordowanych przez bandytów z UPA? Dlaczego do Ukraińców? Przecież zbrodniarze z UPA stanowili zaledwie znikomy odsetek narodu ukraińskiego. Zatem nie naród ukraiński dopuścił się zbrodni na Polakach, tylko OUN-UPA, która wymordowała również ok. 80 tys. swoich rodaków, czego dowiedli Wiktor Poliszczuk i Witalij Masłowskij ? nienacjonalistyczni ukraińscy historycy. A może za ?braci? uważa Ksiądz Arcybiskup pogrobowców Bandery we współczesnej Ukrainie, stawiających pomniki mordercom, uznający ich za bohaterów i organizujących faszystowskie pochody młodzieży z pochodniami na wzór SS we Lwowie i innych miastach zachodniej części Ukrainy?
Z czego wynikałoby, że Wasza Ekscelencja przeprasza za to, że Polacy ośmielili się bronić swojego życia przed mordercami, gdy mieli ku temu możliwości i święty obowiązek.
Przez dokument przewija się wyraziście kwestia przebaczenia. Mnie natomiast uczono   na lekcjach religii, że warunkiem przebaczenia jest przyznanie się do winy, wyrażenie skruchy i naprawienie krzywdy. Niestety, jak dotąd nic takiego nie nastąpiło ze strony ideowych spadkobierców banderowców. Przeciwnie, duchowni greckokatoliccy święcili i nadal święcą pomniki Bandery i innych UPA, odpowiedzialnych za ludobójstwo na Polakach i przedstawicielach innych narodowości zamieszkujących Kresy Wschodnie II Rzeczypospolitej.
Drugim pojęciem używanym często w Deklaracji jest pojęcie ?pojednanie?.  
    
Z kim, że pozwolę sobie zapytać, Wasza Ekscelencjo? Z tymi, którzy na Ukrainie i w Polsce czczą morderców z OUN-UPA? To tak jakby jednać się i bratać np. z SS, NKWD czy UB. Nie! Z katami, mordercami i degeneratami ani z ich ideowymi spadkobiercami nie ma i nie może być pojednania. Natomiast symboliczne pojednanie dokonało się przez krew Polaków i Ukraińców zastygłą na tych samych siekierach, nożach, widłach, sierpach, których banderowcy używali do zabijania. 
Tego aktu pojednania nikt już nie cofnie. Z kolei współcześni Polacy i Ukraińcy, z wyjątkiem pogrobowców Bandery, nie mają do siebie żadnych pretensji, a ich wzajemne relacje są ogólnie poprawne.
Jestem całym sercem za współpracą i przyjaznymi relacjami wolnej Polski  i wolnej Ukrainy. Ale nie nastąpi to nigdy w pożądanym wymiarze, dopóki władze państwowe i episkopaty kościołów na Ukrainie nie nazwą bestialskiego mordu na Polakach ludobójstwem, nie potępią zbrodniczych organizacji OUN-UPA i nie pociągną żyjących jeszcze sprawców do odpowiedzialności. 
Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie!
Episkopat Polski zmarnował, poprzez podpisanie Deklaracji wręcz historyczną okazję, by nazwać zbrodnię ludobójstwa po imieniu, wskazać i potępić ich sprawców, oraz wezwać wszystkie uczciwe siły na Ukrainie do tego samego. Tylko w ten sposób bowiem można ułożyć właściwe stosunki pomiędzy Polską a Ukrainą ? tzn. oprzeć ją na prawdzie, spełniając tym samym standardy cywilizacyjne, umożliwiające w przyszłości przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej. Niestety, Deklaracja nie spełnia ani jednego z tych warunków. 
Ubolewam, że Episkopat Polski poprzez podpis Waszej Ekscelencji pod tym dokumentem przyłączył się do brudnej gry, jaką prowadzą w imię fałszywie pojmowanej poprawności politycznej przedstawiciele gremiów sprawujących władzę 
Z należytym poważaniem ? 
                                                                                             Przewodniczący KRP
                                                                                                       Jan Niewiński

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 6 of 12
Banner
Copyright © 2020 Osada Wojskowa Sienkiewicze. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.