Home Wiadomości
The News
Prośba o pomoc w zbieraniu funduszy na pomnik PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Thursday, 17 July 2014 21:32
OGÓLNOPOLSKI KOMITET BUDOWY POMNIKA OFIAR LUDOBÓJSTWA
DOKONANEGO PRZEZ OUN-UPA NA LUDNOŚCI POLSKIEJ
KRESÓW WSCHODNICH


Ponowny APEL
o godne upamiętnienie Ofiar banderowskiego ludobójstwa

Drodzy Rodacy!

Około 200 tysięcy polskich ofiar najokrutniejszego w naszych dziejach ludobójstwa dokonanego na Kresach Wschodnich II RP przez ukraińskich szowinistów z OUN-UPA już od 70 lat czeka na godny pochówek. Ich szczątki poniewierają się w nieoznaczonych i w większości nieznanych grobach.

Sprawcy tej zbrodni nie tylko nie zostali ukarani i potępieni lecz postawiono wiele pomników, obelisków i tablic stanowiących ich rzekome ?bohaterstwo? polegające w istocie na wyrzynaniu bezbronnych dzieci, kobiet i starców. Prawda o tej tragedii jest wciąż zacierana i fałszowana.

Naszym narodowym obowiązkiem jest godne uczczenie i upamiętnienie ofiar ludobójstwa poprzez wzniesienie w Warszawie pomnika. Monument zaprojektował wybitny rzeźbiarz, prof. Marian Konieczny, model jest gotowy do odlania w brązie. Niestety w tej ogromnie ważnej sprawie nie możemy liczyć na pomoc władz państwowych. Dlatego nadzieję pokładamy w ludziach dobrej woli miłujących Ojczyznę, szanujących prawdę historyczną oraz ceniących honor i godność narodu.

Pan Jan Niewiński zlecił wykonanie pomnika Hucie w Gliwicach, uzgadniając cenę wykonania na 250 000 złotych. Na dzień dzisiejszy wpłacono na rzecz Huty 150 000 zł. Niestety nie jesteśmy w stanie, w swoim wąskim gronie zebrać dalszych 100 000 zł na należność dla Huty.

Szanowni Państwo! Wesprzyjcie działania Komitetu Budowy Pomnika choćby najskromniejszym ?wdowim groszem?, ponieważ każda złotówka wpłacona na ten szlachetny cel przybliża jego realizację.

Realizując swoje cele statutowe, Komitet Budowy Pomnika ustanowił Krzyż Pamięci Ofiar banderowskiego Ludobójstwa dla uhonorowania osób fizycznych i prawnych, które swoją postawą, działaniem oraz ofiarnością przyczyniły się do upamiętnienia ofiar ludobójstwa oraz budowy pomnika.

Konto bankowe Komitetu Budowy Pomnika: Bank Spółdzielczy, Oddział Raszyn, Al. Krakowska 72, 05-090 Raszyn.

Numer rachunku: 92 8004 0002 2001 0014 6926 0001

POLUPLPR

V-Prezes Komitetu                                                      Prezes Komitetu

Ryszard Parulski                                                         Jan Niewiński

Warszawa, styczeń 2014

Ludobójstwo w oparach kłamstwa ? Jan Niewiński

Strona utrzymywana na serwerach SuperHost.pl Sp. z o.o.Hosting WWW - Bezpieczne serwery dedykowane - Tanie serwery VPS - Rejestracja domen - Poczta biznesowa
Last Updated on Thursday, 17 July 2014 21:34
 
Rocznica PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 09 July 2014 21:21

Last Updated on Wednesday, 09 July 2014 21:30
 
"Ostatnie wieści z Uzbekistanu" PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 16 June 2014 17:26

Dla mnie tymi ostatnimi wiadomościami o zaginionej (z posyberyjskiej tułaczki) babci jest, przepisany od rodziny, list Pani Rabiszowej z 1947. W latach wojny spotykała się pokryjomu z moją babcią - Teresą Piksa.

Było to w jednym z Domów Inwalidów zorganizowanych w czasie II WŚ na terenie Uzbekistanu.

A może ktoś z Was ma jakieś wiadomości z tego miejsca?. Z listu wiem, że jedną z ostatnich znajomych, obecną przy babci była Pani Kaczmarczykowa.

Last Updated on Monday, 16 June 2014 17:47
 
Wiadomości aktualne z Wołynia w internecie PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Sunday, 27 April 2014 18:11

http://monitor-press.com/pl/

 
Dokąd Ukraino,? PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Saturday, 01 March 2014 17:25

Politycy znani są z krótkiej pamięci, lekceważenia historii i cudzych uczuć.

Wydarzenia ostatnich tygodni wraz z masową eksplozją medialna i polityczną jak nigdy różnią się od większości opinii wyrażanych w komentarzach na serwisach internetowych.

Ci pierwsi mieszają gloryfikowane wspomnienia 'Solidarności' i polskiej wewnętrznej opozycji oraz sentyment do Polski Jagiellonów  z faktami jakie miały czy to na Wołyniu w latach II WŚ i po niej oraz głównego nurtu wystąpień w Kijowie czy anarchii wylęgającej się głónie na obszarze Zachodniej Ukrainy.

Ja te wilki w baraniej skórze odczuwam już od dawna stając się odpierać ataki przez internet z terenu Ukrainy na nasz Wortal.

Dzisiaj Ruskie wydali sobie pozwolenie na użycie wojsk na terytorium Ukrainy. Co będzie? Może zapytać się wróżki?

A komu kibicuję? Na pewno nie postawom, której reprezentantem jest m in Paweł Kukiz. Zdecydowanie wybieram Kamila Stocha. I kto by pomyślał, że można nauczyć się czegoś od młodzieży?

Last Updated on Saturday, 01 March 2014 17:36
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 4 of 12
Banner
Copyright © 2024 Osada Wojskowa Sienkiewicze. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.