Home Wiadomości prośba o pomoc na ratowanie życia i zdrowia
prośba o pomoc na ratowanie życia i zdrowia PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 20 May 2015 09:15

Prosto z Lwowa

Pomoc dla dziennikarki Polskiego Radia Lwów

Agnieszka Baczyńska. Uczennica 9 klasy polskiej szkoły średniej im. św. Marii Magdaleny. Wesoła i zawsze aktywna, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona. Ma 15 lat.

Obecnie leży w reanimacji i nie może samodzielnie oddychać. Także czeka ją operacja kręgosłupa, ma 2 uszkodzone kręgi.

W niedzielę, 17 maja dzieci jak to zazwyczaj bywa poszły trochę odpocząć. Wszyscy w dzieciństwie łaziliśmy po drzewach i chodziliśmy po starych opuszczonych budynkach, bo takich we Lwowie mnóstwo. W takich miejscach spędzało się wagary czy po prostu umawiało z przyjaciółmi. To było najprzyjemniejsze czasy w młodości.

O godz. 16:35 karetka przywiozła Agnieszkę na oddział intensywnej terapii dziecięcego wydziału 1 szpitala klinicznego Pogotowia Ratunkowego m. Lwowa. Agnieszka spadła z wysokości poślizgnąwszy się w awaryjnym budynku przy ul. Zaliznycznej 7.

Diagnoza: zamknięty uraz głowy, wstrząs mózgu, złamanie kręgosłupa na odcinku klatki piersiowej, tępy uraz brzucha, szok traumatyczny II stopnia. Prosimy o pomoc dla ratowania życia i zdrowia dziewczyny.

Agnieszka nigdy nie traciła poczucia humoru, jest miła, koleżeńska i dużo je, chociaż ma szczupłą sylwetkę. Właśnie to było głównym tematem żartów wśród redaktorów polskiego Radia Lwów, ponieważ są jeszcze osoby które też lubią dużo jeść, ale ich sylwetki już wyglądają inaczej. To były żarty po pracy.

Agnieszka udziela się w Radiu Lwów od dziecka. Zaczynała od czytania wierszyków przy mikrofonie. Ostatnio prowadziła rubrykę p.t. „Stworzenia małe i duże” oraz przygotowywała prognozę pogody. Kilka miesięcy temu podjęła się prowadzenia na żywo w eterze audycji młodzieżowej naszego radia oraz zaczęła uczęszczać na wszelkie konferencje.

Prosimy o pomoc każdego, komu nie jest obojętny los tego dziecka, już można powiedzieć dziennikarki udzielającej się społecznie w tak młodym wieku.

Wpłaty prosimy kierować do Fundacji Pomoc Polakom na Kresach im. ks. doktora Mosinga, która zaopiekowała się Agnieszką http://fundacjamosinga.zgora.eu/?p=4485 .

Konto do przelewów na Ukrainie:

Nr rachunku (Privat Bank): 29244825509100

МФО 305299;   ЄДРПОУ 14360570

Nr karty: 5168 7572 9045 7755 Бачинський Юрій Володимирович (ojciec Agnieszki - Jerzy Baczyński)

 
Banner
Copyright © 2023 Osada Wojskowa Sienkiewicze. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.